Systém vnitřních zásad od nás

V případě, že chcete mít jistotu při plnění vašich AML povinností a nehodláte nic riskovat, připravili jsme pro vás službu "Systém vnitřních zásad od AML systems". Nejenže obdržíte profesionální systém vnitřních zásad připraven na míru vašemu podnikání, ale tato služba vám také v maximální možné míře ulehčí zavedení odpovídajících postupů. Dále získáte podporu při plnění souvisejících povinností a možnost konzultace.

K tomu klientům, kteří využili našich služeb, bezplatně poskytujeme informační servis ohledně nových předpisů, aktualit a také přístup do klientské zóny na našich stránkách s řadou užitečných nástrojů usnadňujících práci.

 


Pro koho je tato služba určena

Obstarat si, schválit a uplatňovat systém vnitřních zásad v praxi některým typům osob ukládá § 21 zákona proti praní špinavých peněz (č. 253/2008 Sb.). Více informací o této povinnosti naleznete ZDE.

Profesionální systémy vnitřních zásad dodáváme již několik let, a tudíž máme dostatek zkušeností i s vaším oborem podnikání. Služby "Systém vnitřních zásad od AML systems" nejčastěji využívají následující klienti:

 • směnárenské subjekty všech velikostí
 • realitní kanceláře
 • poskytovatelé platebních služeb
 • kasina
 • daňoví poradci a účetní kanceláře
 • zakladatelé firem a virtuální sídla.

Dokážeme řešit kteroukoliv ze situací, ve které se nacházíte. Při poskytování služby "Systém vnitřních zásad od AML systems" jsme velmi flexibilní a dokážeme vyhovět komukoliv, kdo:

 • právě vstupuje do podnikání v "regulované oblasti" a potřebuje nový systém vnitřních zásad
 • obdržel od MF ČR nebo jiného správního orgánu upozornění na nedostatky v systému vnitřních zásad a bylo mu uloženo je odstranit
 • podniká v "regulované oblasti" již delší dobu, AML povinnosti včetně systému vnitřních zásad úplně nebo zčásti zanedbal a nyní chce sjednat nápravu (včetně urgentní pomoci)
 • není si zcela jist správností a kompletností systémem vnitřních zásad, který doposud používá a potřebuje ho doplnit nebo zdokonalit.

Co tato služba zahrnuje a jak probíhá její poskytnutí

 1. Poté, co se rozhodnete této služby využít, vás bude kontaktovat specialista, který bude zodpovědný za váš projekt. Vybereme jej podle oboru vašeho podnikání.
 2. Specialista si s vámi buď domluví osobní schůzku, nebo bude s vámi komunikovat po celou dobu telefonicky, abychom ušetřili váš čas. Vyžádá si od vás údaje nezbytné pro poskytnutí služby, nebude požadovat žádné citlivé údaje (např. obrat, bezpečnost). Na jejích základě vyhodnotí vaši situaci a vysvětlí vám, jaký bude další postup.
 3. Podle poskytnutých informací do 5-ti pracovních dnů sestaví pracovní verzi vašeho systému vnitřních zásad - tj. textovou část a přílohu (seznamy nebo přehledy a formuláře pro zaměstnance a klienty ve více jazykových mutacích). Tuto prvotní verzi vám odešle emailem k nahlédnutí a vyčká na vaše případné dotazy nebo obsahové připomínky, které budou zapracovány do finální verze.
 4. Spolu s tím vyhotoví všechny další potřebné dokumenty - např. dokument, kterým MF ČR ohlásíte tzv. kontaktní osobu.
 5. V případě, že vám vzniká povinnost systém vnitřních zásad odeslat na MF ČR nebo ČNB, vyhotoví také "průvodní dopis", kterým je systém vnitřních zásad vhodné doprovodit při odeslání.
 6. Tyto nezbytné dokumenty vám specialista odešle spolu s finální verzi systémem vnitřních zásad a fakturou. Dokumenty doručujeme v PDF formátu, abyste je mohli uchovávat a kdykoliv tisknout pro vaši potřebu.
 7. K tomu obdržíte i přesný návod jak postupovat dál (jak schválit, kde podepsat, kam poslat a několik užitečných tipů). V případě vašich doplňujících otázek je specialista rád operativně zodpoví.

Dále pro naše služby platí:

 • Pokud se stanete našim klientem, budete zahrnuti do bezplatného informačního programu, v rámci kterého emailem informujeme o případných změnách v zákonech a dalších aktualitách, které se týkají oblasti prevence praní špinavých peněz a souvisejících povinností.
 • Jako náš klient získáte také přístup do klientské zóny našich webových stránek, kde můžete nalézt několik užitečných nástrojů usnadňujících plnění vašich AML povinností.
 • Před poskytnutím služby požadujeme uhradit 50% z ceny služby na základě zálohové faktury.
 • V případě, že budete mít zájem o urgentní vyhotovení Systému vnitřních zásad od AML systems, celý proces bude přizpůsoben vašim časovým nárokům.
 • Naši specialisté jsou v průběhu i po poskytnutí služby vázaní mlčenlivostí a musí dodržovat speciální bezpečnostní předpisy.
 • Váš systém vnitřních zásad nebude vyžadovat žádné další dodatečné náklady. Může se tak stát pouze v případě, že dojde ke změně legislativy nebo ke změnám na vaší straně, které bude nezbytné reflektovat v tomto dokumentu.

Kolik Systém vnitřních zásad od AML systems stojí

Cenu vašeho systému vnitřních zásad si můžete spočítat ZDE.

V případě, že provozujete několik činností regulovaných zákonem proti praní špinavých peněz současně, váš systém vnitřních zásad by měl zahrnovat všechny. Typickým příkladem je kombinace kasino a směnárna nebo realitní činnost a poskytování sídla právnické osobě. V tomto případě je nezbytné cenu služby kalkulovat samostatně. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Máte další otázky?

Rádi vám na ně odpovíme. Zkuste využít kontaktní formulář v zápatí stránky nebo nás můžete zastihnout na telefonních číslech uvedených v sekci kontakty.

 

Podrobnější informace ke stažení

PDF iconSystém vnitřních zásad od AML systems

Informace o službě, která vám zabezpečí profesionální systém vnitřních zásad a další.

 

PDF iconSystém vnitřních zásad - informace

Informace o systému vnitřních zásad podle § 21 zákona č. 253/2008 Sb.

 

PDF iconKonzultace a asistence od AML systems

Informace o službě, která řeší neobvyklé a výjimečné situace související s AML zákonem.

 

PDF iconZákon č. 253/2008 Sb. proti praní peněz

Platný zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.


 


 

AML systems
tel.: +420 775 647 104
tel.: +420 774 883 088
e-mail: info@amlsystems.cz
skype: amlsystems
Odeslat